Догляд за деревами


Догляд за садом.

Ранньою весною в саду, на відміну від городу і квітника, чимало роботи. Потрібно оновити або нанести (якщо забули про це восени) побілку на дерева, провести обрізку, підгодувати сад і ще зробити пару-трійку важливих справ.

Одна весняна процедура, яка входить в число обов'язкових заходів по догляду за садом - обрізка дерев. Проводять її ранньою весною, до початку руху соку. Час вибирають, орієнтуючись на погоду: температура повітря повинна бути вище -5 °С. Дуже важливо не упустити терміни, тому що дуже рання або, навпаки, надто пізня обрізка негативно позначаються на здоров'ї дерева. Після процедури особливу увагу варто приділити свіжим зрізах. Відкриті рани можуть стати місцем проникнення патогенних мікроорганізмів. Для захисту від шкідників, а також щоб запобігти втраті деревного соку, який починає виділятися з рани, зрізи обробляють спеціальними засобами, найчастіше садовим варом.





Захист дерев від хвороб

Для захисту дерев від хвороб застосовується безліч найрізноманітніших препаратів. Однак один з них, незважаючи на появу сучасних засобів боротьби, не здає свої позиції вже багато десятиліть. Це мідний купорос. До його допомоги вдаються і досвідчені садівники, і початківці. Які якості роблять мідний купорос таким популярним засобом? Переваг у нього чимало. Основні - це низька ціна, ефективність і безпеку (при правильному використанні). Мідний купорос в саду застосовують в декількох випадках:

- для профілактики і лікування грибкових захворювань;

- для дезінфекції ран після обрізки;

- як добрива які містять мідь.

Найчастіше мідний купорос використовують як профілактичний засіб - для захисту від грибкових та бактеріальних захворювань. Таку обробку проводять ранньою весною, до розпускання бруньок. Для цієї мети готують 3% -ний розчин мідного купоросу: 300 г порошку розводять у 10 л води. Готовим розчином обприскують все дерево, але особливу увагу приділяють місцям, де скелетні гілки примикають до стовбура. Після весняної обрізки дерев (для захисту відкритих ран від проникнення інфекції) свіжі зрізи обробляють також 3% -ним розчином мідного купоросу.

Крім профілактичної, мідний купорос застосовують і з лікувальною метою. Він дуже добре бореться з такими захворюваннями, як: парша і різні види плямистостей - на яблуні, груші та айві; антракноз, моніліоз, коккомикоз - на кісточкових культурах; борошниста роса і плямистості - на розі і декоративних чагарниках.


У догляді за деревами одна з важливих процедур - побілка стовбурів. Білять дерева найчастіше пізньої осені. Однак якщо за зиму побілка змилася, то для захисту саду необхідно нанести новий шар. Роблять це ранньою весною, до розпускання бруньок.

Чим білять дерева найчастіше? Найпопулярніший варіант - вапно. Вапняна побілка легко наноситься, проте так само легко і змивається. Після кількох сильних дощів її доводиться наносити заново. Не допомагають навіть "закріплювачі" у вигляді клею або мила, які іноді додають до розчину вапна. Більш надійний варіант - спеціальна фарба для дерев.



У порівнянні з вапном, у неї кілька важливих переваг: фарба тримається набагато довше, ніж вапно, наприклад, деякі фарби для садових дерев зберігають свої властивості протягом усього сезону; завдяки спеціальному складу, фарба для дерев утворює на поверхні стовбура покриття, яке оберігає кору від шкідників.

Щоб досягти максимального ефекту, перед побілкою необхідно очистити стовбури і скелетні гілки від бруду, омертвілої кори і моху. Фарбу наносять в один-два шари в сухий день.





Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.

Похожие статьи

Как выбрать агроволокно

Как выбрать агроволокно

Более 15 лет назад у нас начали использовать агроволокно, но по сей день еще мало кто из частников понимают его прелесть. Мы попробуем сегодня научить каждого правильно выбирать агроволокно, и с его п..